Atayalvaç Öğrencilerine Hastane Desteği Sürüyor

Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO’da yürütülen derslerde teorik bilginin uygulama bilgisiyle donanması konusunda okul ve hastane arasındaki işbirliğinin güzel örnekleri sergilenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 22 Kasım Çarşamba günü Acil Sağlık Hizmetleri 1 dersinin “Ambulans ve Sağlık Araçlarının Donanımlarını Ayırt Etme” isimli konusu kapsamında Yalvaç Devlet Hastanesi personeli ambulans ile okula eğitime geldiler.

Ambulansta bulunan ekipmanlar, ilaçlar ve malzemelerin tanıtımları ile kullanım amaçları, öğrencilere sağlık personeli tarafından anlatıldı. Sedyelerin kullanımı, defibrilatörün çalıştırılması, oksijen tüplerinin dolumu konularında öğrencilere kapsamlı bilgiler verilirken,  İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri ambulansa girerek malzemelerin yerlerini, ekiman çeşitlerini inceleme fırsatı buldular. Öğrenciler dersin işlenişinden memnun olduklarını ifade ederken, eğitime olan ilgileri dersin keyifle işlenmesine katkı sağladı.

İlk ve Acil Yardım Programı öğretim elemanı Öğr.Gör. Seda Kılınç,  Acil Sağlık Hizmetleri dersinin, uygulamalara temel olacak etkinliklerle işlenmesinin kalıcı öğrenmeyi sağlamada önemli katkı sağladığını belirtti. Birçok dersi, görsel ve işitsel alanı destekleyecek şekilde hastane ortamında gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten Öğr.Gör. Kılınç, okuldaki laboratuarın da tamamlanması ile derslerde maket ve simülasyon kullanımının artması sonucu daha donanımlı öğrenciler yetiştireceklerini vurguladı.

Öğr.Gör. Seda Kılınç, Yalvaç Devlet hastanesi yönetimi ve personelinin de en baştan beri kendilerine her türlü yardım, destek ve güleryüzlü yaklaşımı sergilediklerini belirterek, öğrencileri, öğretim kadrosu ve okulu adına kendilerine teşekkür etti.

 

 

 

Yayın Tarihi: 23/11/2017
Okunma Sayısı: 2003