ATAYALVAÇ SHMYO'DAN DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin en yeni okulu olan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda eğitim çalışmalarında olduğu kadar, fiziki yapılanmada da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

3304 metrekarelik kapalı alana sahip binasının yanı sıra yaklaşık 10.000 metrekarelik bir bahçe alanına sahip okulun peyzaj çalışmaları ilerlerken, her geçen gün okul daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül şunları söyledi:  "Son olarak okul bahçesinde öğrencilerin dinlenme alanlarında çimlendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Son sistem hidrosiding yöntemiyle Müdür Yardımcımız Yrd.Doç.Dr. Tuğrul Hocaoğlu tarafından bizzat gerçekleştirilen uygulama sonucu, yaklaşık bin beş yüz metrekarelik alan bir hafta gibi kısa bir sürede okul bahçemizin görünümünü güzelleştirdi.

Bu çalışmaları gerçekleştirmemizde, ülkemizde alanında önde gelen firmalar olan ANKOMER Tohumculuk, ALTINTAR Kimyasallar ve İREN Makina'nın değerli destek ve katkılarını aldık. Bundan dolayı üç firmamızın yönetici ve çalışanlarına, Müdür Yardımcımız Yrd.Doç.Dr. Tuğrul Hocaoğlu'na okulumuz  ve üniversitemiz adına çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Okul Müdürü Özgül, "Bunun yanında, hemşehrilerimizin katkılarıyla okul ile KYK yurtları arasında kalan yaklaşık iki bin metrelik alanda ceviz bahçemizin oluşumunu gerçekleştirdik. Bu alanın toprak dolgu çalışmalarında Önder Hafriyat firması büyük bir özveriyle yardımcı oldu. Yalvaç Belediyesi gerekli tüm ekipman ve personeliyle bu alanın tesviye işleminin gerçekleştirilmesinde çalışarak destek verdi. Ve inşallah bu alanımızı da güzelleştirerek okulumuza kazandırmış olduk. Bu hususta destek veren tüm ilgililere yine okulumuz adına teşekkür ediyorum." dedi.

Özgül ayrıca öğrencilerin isteğiyle okuldaki mescit ihtiyacının da karşılandığını belirterek, "Okulumuz bay ve bayan ayrı olmak üzere yaklaşık otuzar metrekarelik iki ayrı mescit alanını oluşturduk. Bu alanların zemin halıları, seccade ve ayakkabılıklarını oluşturduk ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen Mevsim Market ve Şallı Eczanesi'ne de okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Okulumuza herkes sahip çıkıyor. İnşallah bu gayretle bütün eksikliklerimizi tamamlayacağız." dedi.  

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 12/10/2017
Okunma Sayısı: 2265