Atayalvaç SHMYO’dan Hemşireler Haftası Kutlama Ziyareti

Atayalvaç SHMYO’dan Hemşireler Haftası Kutlama Ziyareti

Süleyman Demirel Üniversitesi Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları, Hemşireler Haftası nedeniyle Yalvaç Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşire ve sağlık memurlarını ziyaret ederek gül buketleriyle haftalarını kutladılar.

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle, 16 Mayıs Salı günü Yalvaç Devlet Hastanesi’ne giden Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül ve öğretim elemanları, ilk olarak Başhekim Op.Dr. Ceyhun Coşkun’u ziyaret ederek yürütülecek eğitim çalışmalarıyla ilgili olarak yapılabilecek işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundular. Ardından, Yalvaç Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Kutlu’yu ziyaret eden grup, Kutlu’yla birlikte acil servis başta olmak üzere tüm servis ve poliklinikleri dolaşarak görev yapan hemşirelerin haftasını kutladılar ve getirdikleri gül buketlerini armağan ettiler. Yürüttükleri zor görevleri sırasında bu şekilde hatırlanmaktan memnuniyetini ifade eden hemşirelerle kısa süreli görüş alışverişinde bulunan öğretim elemanları, okulun eğitim takvimi hakkında bilgi verdiler.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Özgül, “Yalvaç’ta sağlık alanında kurulan yeni bir okul olarak, en önemli paydaşımız olan Yalvaç Devlet Hastanemiz ve değerli hemşireleriyle bu vesileyle bir araya gelme fırsatı bulduk. İlk ve Acil Yardım ile Fizyoterapi Programı öğretim elemanlarımız, önümüzdeki eylül ayından itibaren sıkı bir çalışma arkadaşlığı yapacakları sağlık personelimizle tanışma imkanı buldu. Yürüteceğimiz eğitim çalışmalarında daha verimli ve etkin bir işbirliğinin nasıl oluşturulabileceğiyle ilgili yararlı görüşmelerimiz oldu. Öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları bakımından Yalvaç Devlet Hastanesi’nin bize desteği büyük önem taşıyor. Sağolsunlar, başta başhekimimiz Op.Dr. Ceyhun Coşkun olmak üzere, müdürlerimiz Ferhat Kutlu ve Kaya Ekici, sıcak ve yakın ilgilerini esirgemediler, hastanede yapacağımız uygulamalı eğitimler için oldukça olumlu bir yaklaşım gösterdiler. Yalvaç Devlet Hastanesi’ne bu sıcak yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyor, bu vesileyle sağlık camiasının kıymetli elemanları hemşirelerimizin haftasını kutluyoruz.” dedi. 

 

 

 

Yayın Tarihi: 17/05/2017
Okunma Sayısı: 2617