Okulumuz ve Yalvaç Devlet Hastanesi'nden Kalp Günü Etkinliği

Dünya Kalp Günü nedeniyle ilçemizde de bir bilgilendirme etkinliği gerçekleştirildi.

Yalvaç Devlet Hastanesi tarafından organize edilen ve Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO'nun da destek verdiği etkinlik, 27 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'dan itibaren Kültür Merkezi Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Yalvaç Belediye Başkan Vekili Fatma Meral Durucan, hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu, Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül, hastane ve yüksekokul personeli, yüksekokul öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte ilk olarak Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri tarafından hazırlanan Kalp Sağlığı sunumu izleyicilere sunuldu. Kalp rahatsızlıkları, nedenleri ve tedavi yöntemlerinin anlatıldığı sunumun ardından kalp sağlığıyla ilgili bir kısa film izleyicilere izletildi.

Etkinliğin ikinci bölümünde, Yalvaç Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Çelebi, izleyicileri Dünya Kalp Günü, kalbin yapısı, kalp hastalıkları ve tedavi yöntemleri, kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanmamak için alınması gereken önlemlerle ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirdi.

Çelebi'nin ardından Yalvaç Devlet Hastanesi Başhekimi, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Ceyhun Coşkun kısa bir konuşma yaptı.

Etkinliğin son bölümünde ise Başhekim Coşkun ve Dr. Çelebi, katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Yayın Tarihi: 26/09/2017
Okunma Sayısı: 2207